Opinie o Nas

RODE NT1-Kit Pojemnościowy mikrofon studyjny

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Rode
  • Manufacturer's code: 698813003044
  • Availability: Exists
  • szt.
  • €278.19
  • Oblicz

RODE NT1-Kit Pojemnościowy mikrofon studyjny

 

Pojemnościowy mikrofon studyjny Rode NT1 KIT

Rode NT1 KIT to mikrofon pojemnościowy wyposażony w membranę 1-calową, który świetnie sprawdzi się zarówno podczas nagrywania wokali, jak i instrumentów. Chociaż wyglądem przypomina model NT1-A, to jednak różni je praktycznie wszystko. NT1 KIT to połączenie kapsuły HF6 wykonanej przy użyciu najnowszych technik produkcji z system zawieszenia przetwornika Rycote Lyra. Ten najlepszy w branży system minimalizuje wibracje na poziomie kapsuły, dzięki czemu rejestrowany dźwięk jest bardziej precyzyjny. Wewnątrz mikrofonu znalazł się także najwyższej klasy układ elektroniczny, o najniższym poziomie szumów spośród dostępnych na rynku mikrofonów studyjnych.

ikona

Czystość i detaliczność nagrań

Rode Studyjny mikrofon Rode NT1 KIT jest niesamowicie cichy, pomiary wskazały poziom szumów własnych na wysokości zaledwie 4.5 dBA. Tak niski poziom sprawia, że jest to jeden z najcichszych mikrofonów studyjnych na świecie, dzięki czemu idealnie sprawdza się jako mikrofon wokalny. NT1 KIT charakterem brzmienia nawiązuje do słynnych mikrofonów z przeszłości, jednak przy zachowaniu niskiego poziomu szumu.

Mikrofon ten ukierunkowany został nie tylko na czystość przekazu, ale także detaliczność pasma średniego w połączeniu z jedwabistym brzmieniem najwyższych tonów. W modelu tym nie zapomniano także o dobrej rejestracji niskich tonów. Audio nagrywane przez ten mikrofon cechuje się ciepłym i okrągłym bas, który jest przyjemny dla ucha i sprawiają, że jest on wyjątkowy w swojej klasie.NT1 KIT

ikona

Profesjonalny efekt i wysoka wytrzymałość

Charakterystyka kardioidalna mikrofonu NT1 KIT sprawia, że bardzo dobrze zbiera on dźwięk z przodu i z boków, ograniczając jednocześnie rejestrowanie tych dobiegających z jego tyłu. Co w połączeniu z bardzo niskim poziomem szumów własnych mikrofonu sprawia, że model ten świetnie sprawdzi się także w domowym studiu nagraniowym. W którym często brak odpowiedniej izolacji, a sprzęty dodatkowe jak np. laptop znajdują się blisko mikrofonu.

Dla zapewnienia długiej żywotności sprzętu, obudowę mikrofonu NT1 KIT wykonano z aluminium 6061 powleczonego niklem, co zapobiega korozji. Ponadto całość pokryto wytrzymałą warstwą ceramiczną klasy militarnej, wykorzystując zaawansowane techniki nakładania. Wszystko to gwarantuje ekstremalnie twarde wykończenie, odporne na zarysowania i plamy, natomiast matowe wykończenie minimalizuje refleksy w studiu.

ikona

Praktyczne akcesoria do mikrofonu Rode NT1 KIT

Pojemnościowy mikrofon NT1 KIT ma w zestawie wszytko to, czego potrzebujesz, aby nagrania cechowała wysoka jakość, a użytkowanie sprzętu było wygodne. Nowego typu uchwyt SMR wyposażono w unikalny, podwójny system zawieszenia Lyre, dzięki któremu doskonale redukuje on wibracje. System Rycote Lyre jest jeszcze skuteczniejsza, a to za sprawą zastosowania mniejszego, wewnętrznego systemu Lyre, który działa jako element naciągający.

W opakowaniu znajduje się także zdejmowana, w całości metalowa osłona przeciwpodmuchowa (pop-filter), która w znacznym stopniu minimalizuje wydźwięk tak zwanych spółgłosek wybuchowych (np. B, T, P) podczas śpiewania lub mówienia. Osłonę można łatwo umyć, a co ważne, jest tak samo wytrzymała jak uchwyt oraz sam mikrofon. Z NT1 KIT uzyskasz profesjonalne nagrania — bez względu na to, czy akurat prowadzisz videobloga, nagrywasz covery, czy tworzysz ścieżki dźwiękowe do własnych filmów.