Opinie o Nas

Behringer

Behringer

Firma BEHRINGER powstała w 1989 roku w Niemczech. W szybkim czasie stała się największym graczem na światowym rynku profesjonalnego sprzętu audio. BEHRINGER produkuje obecnie niezwykle szeroką gamę sprzętu muzycznego - począwszy od akcesoriów, kończąc na zaawansowanych profesjonalnych urządzeniach audio.

W roku 2007 firma została wyróżniona jako jeden z 14 największych producentów w branży na świecie. Od tego czasu BEHRINGER stara się zaspokoić potrzeby wszystkich klientów związanych z szeroko pojmowaną sceną muzyczną.

Założyciel firmy - Uli Behringer – w wieku 16 lat skonstruował swój pierwszy syntezator (UB-1). Później podczas studiów, kontynuując swoje zainteresowania, rozpoczął prace nad kolejnymi produktami. Ofertę produkowanych początkowo przez firmę BEHRINGER procesorów audio, systemów redukcji szumów i kompresorów, rozszerzono wkrótce o wzmacniacze gitarowe, wzmacniacze i głośniki PA, mikrofony, cyfrowe pianina, gitary oraz sprzęt oświetleniowy. Urządzenia marki BEHRINGER znaleźć można na wyposażeniu większości studiów nagraniowych i radiowych oraz firm zajmujących się nagłośnieniem scenicznym. Sieć sprzedaży produktów BEHRINGER obejmuje ponad 130 krajów na całym świecie. Urządzenia marki BEHRINGER produkowane są zgodnie z rygorystycznymi wymogami certyfikatu ISO9000. Marka BEHRINGER jest jedną z czołowych marek koncernu MUSIC Group obok takich jak MIDAS, KLARK TEKNIK, TURBOSOUND, TC ELECTRONIC, TC-HELICON, TANNOY czy też LAB.GRUPPEN.

W aktualnej szerokiej ofercie sprzętu BEHRINGER znajdują się m.in.: wzmacniacze gitarowe, kontrolery MIDI / USB / interfejsy audio, efekty gitarowe, tunery i akcesoria. W segmencie profesjonalnego nagłośnienia oferowane są ponadto: kontrolery MIDI, procesory sygnałowe, miksery, kolumny głośnikowe i monitory, mikrofony, słuchawki i wzmacniacze mocy i wiele innych urządzeń. Firma SoundTrade jest dystrybutorem marki na terenie Polski od 2011 roku.