Opinie o Nas

Townsend Labs Sphere L22 Modeling System

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Townsend Labs
 • Kod producenta: 5900652390007
 • Dostępność: Na zamówienie
 • szt.
 • 6 450,00 zł
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot
Dostawa towaru
Dostawa towaru
Raty / Leasing
Raty / Leasing
Gwarancja
Gwarancja
Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy
Nasze opinie
Nasze opinie

Zgodnie z obowiązującą ustawą z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 24 czerwca 2014 r. poz. 827) Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni od niej odstąpić bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w Ustawie, jak np. bezpośredni koszt zwrotu. 


Należy w tym celu odesłać produkt na adres:

AVP Sp. z o.o. 
ul. Szumiących Traw 2B Lok. A
03-289 Warszawa


Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy -  Pobierz

Taki dokument możesz nam również dostarczyć za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość na adres mailowy: reklamacje@avpartner.pl 


Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Klient ma obowiązek zwrócić Towar Sprzedawcy niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od Umowy sprzedaży. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru na adres Sprzedawcy przed upływem tego terminu.

 

ODBIÓR OSOBISTY W SKLEPIE

Każdy zakupiony towar możesz odebrać osobiście w naszym sklepie w Warszawie, przy ul. Szumiących Traw 2B/A. Za zakupy możesz zapłacić gotówką, kartą płatniczą, telefonem, Blikiem bądź przelewem tradycyjnym (przy płatności przelewem towar wydajemy po zaksięgowaniu płatności na naszym rachunku).WYSYŁKA KURIEREM

Współpracujemy z firmą kurierską InPost, za pośrednictwem której realizujemy wysyłki towaru w formie dostawy pod wskazany adres bądź dostawy do wskazanego paczkomatu.
Przy składaniu zamówienia każdorazowo wyświetlą się wszystkie opcje wysyłki wraz z cenami.

Wybierając przesyłkę kurierską możesz wskazać dokładny adres dostawy, pod który kurier dostarczy do Ciebie paczkę.
Szacowany czas dostawy wynosi 24 godziny od momentu wysyłki w zależności od wybranej formy płatności.

Twoje zamówienie dostarczymy do każdego miejsca na terenie Polski już od 0 zł.
W przypadku przesyłki o masie nieprzekraczającej 30 kg kurier dostarczy zamówienie "pod drzwi".

Każda przesyłka posiada swój numer, dzięki któremu możesz ją śledzić:

Znajdź swoją przesyłkę InPost - SZUKAJ

 

DOSTAWA DO PACZKOMATU

Jest dostępna dla wybranych kategorii produktów. 
Do wyboru masz 1300 paczkomatów w Polsce, czynnych 24/7 przez 365 dni w roku. Jeśli wysyłka i odbiór w Paczkomacie jest dostępna dla produktu, który zamawiasz, zobaczysz tę opcję dostawy w koszyku. Po nadaniu przesyłki otrzymasz numer umożliwiający śledzenie jej na stronie www.paczkomaty.pl. Wszystkie zamówienia mogą oczekiwać na odbiór nie dłużej niż 2 dni robocze od momentu powiadomienia o możliwości ich odbioru.  

Znajdź Paczkomat lub Punkt Obsługi Paczek - SZUKAJ

 

[Ważna informacja] 

Powyższe sposoby dostawy są realizowane wyłącznie na terenie Polski. 
Dostępność poszczególnych form transportu zależy od zamawianego asortymentu, jego gabarytów i adresu dostawy. Na termin realizacji zamówienia składa się czas przygotowania przesyłki (podany na karcie produktu w sklepie) oraz czas jej dostarczenia, właściwy dla danej formy transportu.

Dokonując zakupu w naszym sklepie masz możliwość wyboru płatności ratalnej bądź usługi leasingowej jako formy zapłaty za zakupiony towar.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij w jeden z poniższych linków:

 

ZAKUP NA RATY

LEASING

Każdy towar zakupiony w naszym sklepie jest fabrycznie nowy i posiada gwarancję producenta. Szczegółowe warunki i czas trwania gwarancji uzależnione są od rodzaju i przeznaczenia sprzętu oraz producenta.

W przypadku jeśli zakupiony towar okaże się wadliwy Konsument ma prawo:

1. Skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych bezpośrednio w serwisach wskazanych przez Gwaranta lub przeprowadzić procedurę reklamacyjną z tytułu Gwarancji za pośrednictwem Sprzedającego (dotyczy produktów objętych gwarancją). Szczegółowe warunki postępowania gwarancyjnego jak i lista punktów serwisowych zostały określone w oświadczeniu gwarancyjnym, mogą być opublikowane na stronie internetowej producenta. 

2. Złożyć Sprzedającemu reklamację z tytułu rękojmi (podstawa prawna Kodeks Cywilny).
Reklamacja z tytułu rękojmi może zostać złożona za pomocą formularza reklamacyjnego "Pobierz" w formie elektronicznej lub w formie pisemnej na adres mailowy reklamacje@avpartner.pl. Konsument ma prawo żądać obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy, chyba że sklep AV Partner niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni produkt wadliwy na wolny od wad albo usunie wadę. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli produkt był już wymieniony lub naprawiony przez sklep AV Partner albo sklep nie wymienił produktu  na wolny od wad, ani tej wady nie usunął. Reklamacja z tytułu rękojmi rozpatrywana jest w terminie 14 dni od daty jej otrzymania. Jeżeli w ciągu 14 dni sklep AV Partner nie ustosunkuje się do żądań Konsumenta, oznacza to, iż uznał żądania za zasadne. W przypadku, gdy realizacja żądań Konsumenta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego produktu, koszty dostawy ponosi sklep AV Partner.

 

Naszym priorytetem jest gwarancja bezpiecznych zakupów.

Wszystkie informacje wykorzystywane w procesie realizacji zamówienia i płatności są szyfrowane w oparciu o technologię SSL.

Oferujemy Państwu najlepszej jakości towary prosto od producentów oraz gwarantujemy najwyższej jakości usługi, takie jak:

 • bezpieczne sposoby płatności
 • bezpłatny odbiór osobisty
 • możliwość śledzenia przesyłki w firmie kurierskiej
 • gwarancja na każdy produkt
 • centrum obsługi klienta

 

 

Referencje klientów naszej firmy.

Prezentujemy Państwu opinie naszych Klientów, którzy nam zaufali. Przedstawiona poniżej lista świadczy o zadowoleniu naszych kontrahentów odnośnie jakości oferowanych przez nas usług.

 

Jeżeli jesteście Państwo naszymi Klientami i chcielibyście wyrazić opinię o współpracy z nami zachęcamy do przesłania opinii na ceneo.pl (kliknij tu). Państwa opinia będzie na pewno pomocna dla aktualnych i przyszłych klientów naszego sklepu AV Partner.
O sukcesie firmy i jakości oferowanych przez nią usług najlepiej świadczą Klienci. AV Partner może poszczycić się listami referencyjnymi od wielu klientów, którzy skorzystali z naszych ofert przedstawionych w sklepie internetowym jak i portalu allegro.pl. Dlatego cały czas staramy się podnosić jakość usług i zwiększać możliwości oferowanego jeszcze większego asortymentu - obsługa Klienta jest dla nas najważniejszym aspektem prowadzenia biznesu.

 

Zobacz nasz opinie.

 

Townsend Labs Sphere L22 Modeling System

 

System mikrofonowy Sphere L22™ firmy Townsend Labs z niesamowitą dokładnością symuluje charakterystykę najbardziej pożądanych pojemnościowych mikrofonów wielkomembranowych i daje możliwość zastosowania różnych mikrofonów i charakterystyk nawet już po dokonaniu nagrania.

System Sphere™ składa się z bardzo precyzyjnego, dwukanałowego mikrofonu, który w połączeniu z dodaną wtyczką Sphere DSP (UAD, VST, AU, AAX Native) dokładnie symuluje charakterystykę wielu różnych mikrofonów, w tym takie cechy jak: przenoszenie transjentów, składowe harmoniczne, efekt zbliżeniowy i przestrzenną charakterystykę kierunkowości.

Teraz możesz:

 

 • Nagrywać z brzmieniem mikrofonów, o których do tej pory mogłeś tylko pomarzyć.
 • Zmieniać typ mikrofonu, charakterystykę kierunkowości i pozostałe parametry nawet już po nagrywaniu!
 • Odsłuchiwać brzmienie różnych mikrofonów bez fatygowania wokalisty.
 • Ograniczyć przesłuchy, niepożądaną koloryzację brzmienia pomieszczenia i inne powszechne problemy, dzięki Off-Axis Correction™.
 • Nagrywać w stereo przy pomocy jednego mikrofonu.

Przełomowa technologia symulacji mikrofonów

Trójwymiarowe podejście Sphere pozwala na uchwycenie szczegółów przestrzennych, efektu zbliżeniowego i pozaosiowej charakterystyki częstotliwościowej szerokiej gamy mikrofonów, co do tej pory było niemożliwe w żadnym innym produkcie.

Kolekcja marzeń

Dostęp do najbardziej cenionych mikrofonów wszech czasów, w tym 47 (z lampą VF14), 67, M49 i C12.

Mikrofon L22

System Sphere wykorzystuje dwukanałowy, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy L22, zaprojektowany specjalnie do uchwycenia trójwymiarowego pola dźwiękowego z precyzyjną szczegółowością. L22 został wyprodukowany według ścisłych tolerancji i zapewnia spójne i wierne symulacje.

Przetwarzanie w czasie rzeczywistym UAD (Realtime UAD Processing)

Dzięki Universal Audio Apollo można uzyskać wyjątkowo niską latencję (ok. 1,6 ms w obie strony przy 96 kHz), co gwarantuje pracę w czasie rzeczywistym. Zapewniona jest także natywna obsługa AAX, VST i AU.

Symulacja charakterystyki kierunkowości

W związku z tym, że Sphere jest w stanie uchwycić trójwymiarową charakterystykę mikrofonów, precyzyjnie symuluje charakterystyki kierunkowości i inne pozaosiowe charakterystyki klasycznych mikrofonów, które mają podstawowe znaczenie dla ich wyjątkowego brzmienia.

Re-Mic Sphere Tracks

Wybierz typ mikrofonu, charakterystykę kierunkowości i inne ustawienia zarówno przed, jak i pod nagrywaniu.

Regulowany efekt zbliżeniowy

Nie ma potrzeby przesuwania mikrofonu tylko dlatego, że w związku z efektem zbliżeniowym jest za mało lub za dużo basu. Świetnie się to sprawdza przy wokalach, gdzie odległość od mikrofonu różni się w kolejnych podejściach.

Podwójne modele mikrofonów

Tryb Dual Mode we wtyczce Sphere umożliwia zgodne fazowo miksowanie różnych wirtualnych modeli mikrofonów – przy użyciu tego samego fizycznego mikrofonu, przed lub po nagrywaniu. Istnieje także możliwość względnego ustawiania fazy dwóch mikrofonów przy pomocy regulatora Align.

Nagrywanie w stereo (przy pomocy jednego mikrofonu)

Przy pomocy tylko jednego mikrofonu Sphere L22 możliwe jest nagrywanie w stereo – w konfiguracji zbieżnej, a przy użyciu wtyczki Sphere 180 można mieć nawet różne modele mikrofonów na lewym i prawym kanale.

Zmiana osi mikrofonu

Można wirtualnie przesuwać oś mikrofonu i nadać jej bardziej „pozaosiowe” brzmienie, zarówno przed, jak i po nagrywaniu.

Off-Axis Correction™

Twórz bardziej precyzyjne charakterystyki kierunkowości w celu ograniczenia przesłuchów, koloryzacji pomieszczenia i podatności na sprzężenie zwrotne, przed lub po nagrywaniu. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z rozdziałem Off-Axis Correction w instrukcji obsługi sprzętu i oprogramowania Sphere (Sphere Hardware and Software User Guide).

Polar Meter

Wtyczka Sphere zawiera bogaty w wizualne informacje (i bardzo fajny) Polar Meter, który dynamicznie wyświetla kierunek i poziom dźwięku zbieranego przez mikrofon, jak również aktualnie wybraną charakterystykę kierunkowości.

Niski poziom szumów

Mikrofon ma niskie szumy własne na poziomie 7 dB-A SPL, znacznie poniżej większości klasycznych mikrofonów vintage i porównywalne z wieloma najlepszymi współczesnymi mikrofonami.

Obsługa wysokiego SPL

L22 radzi sobie z poziomem przekraczającym 140 dB bez przesterowania i jest bardzo wytrzymały. Nie zostanie uszkodzony przez wysoki poziom ciśnienia akustycznego czy podmuchy powietrza, jak to mogłoby mieć miejsce w przypadku niektórych mikrofonów vintage.

Sphere – Jak to działa?

Wykorzystanie mikrofonu z podwójną kapsułą i podwójnym wyjściem umożliwia pełniejsze uchwycenie pola dźwiękowego – w tym informacji o kierunkowości i odległości, które zostają utracone w przypadku zwykłego mikrofonu jednokanałowego. Pozwala to systemowi Sphere na precyzyjną rekonstrukcję reakcji różnych mikrofonów na pole dźwiękowe.

Inne technologie symulacji mikrofonów stosują korekcję i filtrują dźwięk pochodzący z tego, co zasadniczo jest zwykłym mikrofonem. To właściwie nie różni się od stosowania korekcji EQ i przetwarzania nagranej ścieżki.

System symulacji mikrofonów Sphere L22 składa się z tego precyzyjnego, dwukanałowego mikrofonu oraz wtyczki audio do programu DAW. Wtyczka wykonuje całe przetwarzanie niezbędne do tworzenia symulacji mikrofonów. Wykorzystanie wtyczki zamiast wbudowanego w mikrofon procesora DSP ma tę główną przewagę, że pozwala użytkownikowi na zmianę wszystkich ustawień symulacji takich jak typ mikrofonu i jego charakterystyka kierunkowości już po dokonaniu nagrania.

Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii stojącej za Sphere, zapoznaj się z dokumentem Sphere™ Technology Whitepaper.

Co jest w zestawie?

Precyzyjny mikrofon

Mikrofon Sphere L22 – bardzo precyzyjny, dwukapsułowy, wielkomembranowy, studyjny mikrofon pojemnościowy, którego można używać z symulacjami lub bez.

Dołączone akcesoria

 • 3-metrowy kabel rozdzielający
 • Uchwyt antywstrząsowy
 • Uchwyt obrotowy
 • Futerał
 • Pokrowiec

Wtyczka Sphere.

Algorytmy DSP Sphere™ zapewniają dokładną symulację szerokiego wachlarza najbardziej pożądanych mikrofonów na świecie.

Technologia Re-Mic pozwala użytkownikowi na zmianę typu mikrofonu i charakterystyki kierunkowości nawet po dokonaniu nagrania.

Nowe opatentowane funkcje – w tym Off-Axis Correction™, która może tworzyć bardziej precyzyjne charakterystyki kierunkowości, w celu ograniczenia przesłuchów, koloryzacji przez pomieszczenie i sprzężenia zwrotnego.

Obsługa wielu formatów wtyczek – w tym UAD, VST2, VST3, Audio Units, iAAX Native na komputerach z systemami Mac i Windows. W zestawie voucher, uprawniający do darmowego korzystania z wtyczki UAD Sphere.

Modele mikrofonów

LD-47K

47 to dla wielu najlepszy mikrofon wokalny. Plotka głosi, że Frank Sinatra nie zaśpiewałby bez swojego. Egzemplarz, na podstawie którego powstała symulacja, to oryginalny 47 z w pełni mosiężną kapsuła, membraną z mylaru i lampą VF-14.

LD-12

Wypuszczony w 1953 roku C12 to kolejny kultowy mikrofon z zachwycającą swym blaskiem górą, którą zawdzięcza unikalnej konstrukcji kapsuły. To świetny wybór do głębokich, „oddychających” wokali, bez przesadnie akcentowanych sybilantów.

LD-67

67 to unikalny i wspaniały mikrofon z tendencją do ciepłego, ale nie matowego brzmienia. Stworzyliśmy symulację wersji z połowy lat 60. Najlepiej sprawdza się do przesterowanych wzmacniaczy lampowych, w których ogranicza ostrość, zachowując jednocześnie szczegółowość.

LD-49K

Pomimo tego, że M49 wykorzystuje tę samą kapsułę co U47, ma kilka |ulepszeń”, które nadają mu kultowe, charakterystyczne brzmienie. Środkowa pozycja pokrętła charakterystyki daje kształt zbliżony do kardioidalnego, ale często odkręca się je trochę mocniej, aby uzyskać najlepszą kardioidę z możliwych. Model ten wykorzystuje właśnie tę „najlepszą” pozycję.

Sphere Linear

Model Sphere Linear zapewnia idealnie płaską charakterystykę częstotliwościową od 20 Hz do 20 kHz, jak również wyjątkową wyrównaną i dobrze kontrolowaną charakterystykę pozaosiową. Jedyny w swoim rodzaju mikrofon kierunkowy.

Pozostałe modele:

LD-251

LD-800

LD-87

SD-451

RB-4038

DN-57

Specyfikacja

Mikrofon Sphere L22™

 • Równoważny poziom szumów: 7 dB-A,
 • Maks, SPL przy 0,5% THD: 140 dB (z włączonym tłumikiem -20 dB),
 • Tłumik: -10 dB i -20 dB,
 • Czułość: 22 mV/Pa ,
 • Złącze wyjściowe: XLR 5-pin (męskie),
 • Kabel rozdzielający: 5-pinowy żeński XLR na dwa 3-pinowe żeńskie XLR – 3 metry,
 • Waga (tylko mikrofon): 770 g,
 • Wymiary (sam mikrofon): 225 x 63 mm,
 • Impedancja wyjściowa: 200 Ω,
 • Zalecana impedancja obciążenia: >1000 Ω,
 • Zasilanie fantomowe – napięcie: od 44 do 52 V na kanał,
 • Pobór prądu: typ. 5 mA na kanał, 8 mA przy maksymalnym poziomie SPL

Wtyczka Sphere™ DSP

Obsługiwane formaty wtyczek:

 • UAD, AAX Native, VST2, VST3, Audio Units (tylko Mac).

Obsługiwane systemy operacyjne:

 • Natywnie (AAX, VST i AU), Mac OSX 10.8.5 lub nowszy, Windows 7 lub nowszy.

Interfejsy Apollo i urządzenia UAD-2 (AAX, VST, AU i RTAS):

 • Mac OSX 10.9.5 lub nowszy,
 • Windows 7 lub nowszy

Wymagania systemowe

 • 4 GB RAM,
 • 200 MB wolnego miejsca na dysku
 • Rozdzielczość 1024 x 768
 • Połączenie z Internetem do pobrania oprogramowania
 • Dwa przedwzmacniacze mikrofonowe z zasilaniem fantomowym
 • Zgodna aplikacja hosta wtyczek (DAW), obsługująca AAX, VST2, VST3, AU lub UAD.
 • Aktualne modele mikrofonów: LD-47, LD-49, LD-67, LD-87, LD-12, LD-251, LD-800, SD-451, RB-4038, DN-57, Sphere Linear