Opinie o Nas

TAX FREE

 

ZWROT VAT DLA PODRÓŻNYCH

TAX FREE FOR TOURISTS

AV Partner zaprasza na zakupy w Polsce!
Zarezerwuj - przyjdź - kup - Zwróć 100% VAT!
Bez dodatkowych opłat i z usługą w języku rosyjskim!
Oferujemy sprzęt dla DJ i sprzet do tworzenia muzyki, kamery sportowe, drony, aparaty fotograficzne, 
gimbale, akcesoria i wiele więcej w atrakcyjnych cenach i przy wsparciu wysokiej klasy usług.
Specjalnie dla gości z Białorusi, Rosji i Ukrainy, oferujemy zwrot w 100% VAT i usługi w języku rosyjskim.

 

[Русская версия] [English version] [German version]

 

KTO MOŻE OTRZYMAĆ  ZWROT VAT

 1. Turysta mający stałe miejsce zamieszkania poza terytorium Unii Europejskiej ma prawo do otrzymania  zwrotu podatku VAT od zakupionego towaru.
 2. Minimalna kwota wartości zakupów wraz z podatkiem VAT uprawniająca do otrzymania zwrotu podatku  wynosi  200,00 pln.
 3. Aby otrzymać zwrot podatku VAT towar musi zostać wywieziony poza obszar Unii Europejskiej w stanie nienaruszonym,  w bagażu osobistym i fakt ten musi zostać potwierdzony przez celnika.
 4. Wywóz zakupionego towaru poza terytorium Unii Europejskiej musi nastąpić najpóźniej w ostatnim dniu trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym towar był zakupiony.

ZAKUPY W SKLEPIE STACJONARNYM

 1. Gdy robisz zakupy w sklepie poproś sprzedawcę o wystawienie formularza zwrotu podatku Tax Free For Travellers / Tourists (Tax Free).
 2. Okaż sprzedawcy paszport i dokument tożsamości (jeśli posiadasz), potwierdzający stałe miejsce zamieszkania poza terytorium Unii Europejskiej.
 3. Zadeklaruj formę zwrotu podatku: gotówka lub przelew.
 4. Jeśli chcesz otrzymać zwrot podatku przelewem podaj sprzedawcy pełne dane banku: nazwa, adres, numer IBAN rachunku bankowego wraz z numerem SWIFT.

ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA  PRZEZ SKLEP INTERNETOWY I ODBIÓR W NASZYM SKLEPIE STACJONARNYM.

 1. Przy zamawianiu przez sklep www.avpartner.pl , napisz w polu ‘uwagi do zamówienia’ prośbę o wystawienie dokumentu Tax Free.
 2. Gdy odbierasz zakupiony towar w sklepie okaż sprzedawcy dokument tożsamości, sprzedawca potwierdzi zgodność danych. Jeśli chcesz otrzymać zwrot podatku przelewem podaj sprzedawcy pełne dane banku: nazwa, adres, numer IBAN rachunku bankowego wraz z numerem SWIFT.
 3. Nie ma możliwości wysłania zamówionego towaru poza granicę Polski wraz z formularzem Tax Free. Gdy chcesz zamówić towar przez internet i odebrać towar w innym miejscu niż adres naszego sklepu, skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów dotyczących daty i miejsca odbioru zamówienia.  sklep@avpartner.pl, tel. 22 747 02 91

URZĄD CELNY

 1. Gdy opuszczasz teren Unii Europejskiej okaż celnikowi zakupiony towar w stanie nienaruszonym wraz z formularzem Tax Free, załączonym paragonem oraz Twój dokument tożsamości.
 2. BRAK PIECZĘCI CELNIKA NA FORMULARZU Tax Free For Tourists oznacza BRAK MOŻLIWOŚCI OTRZYMANIA ZWROTU PODATKU.

ZWROT PODATKU VAT

 1. Jeśli chcesz odebrać zwrot w gotówce zgłoś się do naszej placówki w Warszawie przy ul. Szumiących Traw 2 B lok. A   (Google Maps)
 2. Przekaż sprzedawcy zatwierdzony przez celnika dokument Tax Free For Tourists wraz z przypiętym do niego oryginalnym paragonem. Okaż sprzedawcy  dokument tożsamości (paszport) w celu potwierdzenia zgodności danych z dokumentu z danymi zawartymi w formularzu Tax Free For Tourists.
 3. Jeśli zadeklarowałeś zwrot podatku na rachunek bankowy możesz także przesłać dokument Tax Free For Tourists wraz z przypiętym do niego paragonem na adres:  AVP sp. z o.o. , ul. Szumiących Traw 2 B lok. A, Polska. 
 4. Zwrot na rachunek bankowy zostanie wykonany w ciągu 7 dni roboczych od daty otrzymania przez AVP sp. z o.o. dokumentu Tax Free For Tourists.
 5. Zwrot podatku VAT jest dokonywany w złotych polskich. W przypadku zwrotu na konto bankowe, AVP sp. z o.o  nie bierze odpowiedzialności za ewentualne dodatkowe opłaty za odebranie przelewu zagranicznego pobierane przez bank odbiorcy przelewu/klienta.
 6. Aby otrzymać zwrot podatku za zakupiony towar, masz trzy miesiące od daty zakupu na wywiezienie go poza granicę UniI Europejskiej. 
 7. O zwrot podatku możesz ubiegać się w ciągu 10 miesięcy od daty wywiezienia towaru poza terytorium Unii Europejskiej.
 8. Podstawowa stawka VAT w Polsce to 23%. 
 9. Sprzedaż Tax Free jest rejestrowana w systemie Urzędu Celnego www.granica.gov.pl/TaxFree, w związku z tym dane zadeklarowane  w dokumencie Tax Free podlegają weryfikacji na granicy.
Zasady zwrotu VAT podróżnym w Polsce reguluje ustawa z 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług – Dział XII, rozdział 6, art. 126-130 (Dz. U. nr 54 poz. 535 z późn.  Zm).
 
Zasady Zwrotu VAT - TAX FREE   (pobierz PDF)
 
<<< powrót