Opinie o Nas

Pioneer PLX-CRSS12

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Pioneer
 • Kod producenta: 4573201242617
 • Dostępność: Dostępny
 • 6 379,00 zł
 • szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Większość zamówień realizujemy w ciągu 24 godzin.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Pioneer PLX-CRSS12 - Gramofon z systemem sterowania DVS i napędem bezpośrednim

 

HYBRID CREATIVITY

PLX-CRSS12 to pierwszy na świecie gramofon umożliwiający granie zarówno z płyt analogowych, jak i sterowanie DVS bez ramienia gramofonowego, co czyni go najlepszym urządzeniem dla DJ-ów chcących zmaksymalizować kreatywność.

 

 

 


Pioneer PLX-CRSS12 - Główne cechy:

Sterowanie DVS bez ramienia gramofonowego eliminuje ryzyko przeskakiwania utworu podczas odtwarzania cyfrowego.

Możesz scratchować tak dynamicznie, jak chcesz – podczas używania PLX-CRSS12 w trybie Digital Vinyl, nigdy nie doświadczysz przeskakiwania igły, dzięki zastosowaniu sytemu eliminującego potrzebę zastosowania tego elementu. Nowy zacisk MAGVEL CLAMP dobrze zabezpiecza dotykaną płytę, umożliwiając bezpośrednie sterowanie cyfrowym plikiem muzycznym i oferując wrażenia jak podczas gry z winyli bez konieczności używania ramienia gramofonowego. Podczas odtwarzania płyt analogowych wrażenia będą takie same, jak podczas korzystania z popularnego odtwarzacza PLX-1000.

 

Konfiguracja z możliwością dostosowania do własnych potrzeb

Dopasuj feeling do swojego stylu

Możesz szybko dostosować „wagę” płyty za pomocą pokrętła na górze zacisku MAGVEL CLAMP. Dzięki temu możesz łatwo kontynuować set bez konieczności przekładania slipmat czy slipsheetów.

 

Regulowany moment obrotowy

Możesz łatwo zmienić poziom momentu obrotowego talerza w ustawieniach narzędzia, aby dostosować go do własnych preferencji. Możesz wybrać opcję „Wysoki” w celu szybkiego uruchamiania talerza po naciśnięciu przycisku PLAY, opcję „Niski”, aby uzyskać typową prędkość momentu obrotowego znaną wielu DJ-om, oraz opcję „Średni”, aby uzyskać pośredni moment obrotowy.

 

Regulowana prędkość zatrzymywania

Użyj przełącznika z przodu urządzenia, aby ustawić czas zatrzymywania gramofonu po naciśnięciu przycisku STOP. Ustawienie „Min” powoduje szybkie zatrzymanie. „Średni” pozwala uzyskać tradycyjną prędkość zatrzymywania znaną DJ-om. Natomiast „Maks” oferuje najdłuższą prędkość zatrzymywania, umożliwiając stopniowe i dramatyczne zakończenie utworu lub setu.

 

Wygoda i intuicyjność

Pady Performance Pad umożliwiają dokładne i szybkie sterowanie

Choć PLX-CRSS12 zaczerpnął rozkład elementów sterowania z klasycznych gramofonów, nowym dodatkiem są 4 wbudowane pady Performance Pads z mapowaniem MIDI, dzięki którym masz Twoje ulubione funkcje na wyciągnięcie ręki. Są dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz – tuż pod talerzem – dzięki czemu możesz wyzwalać punkty Hot Cue i sample szybciej niż dotychczas, co przydaje się szczególnie, gdy grasz na mikserze niewyposażonym w pady. Oferujemy natywną obsługę różnych trybów padów (patrz poniżej), a dedykowany przycisk umożliwia przełączanie sterowania z padów 1–4 na 5–8. Pady można również przypisywać poprzez MIDI, więc można je powiązać z różnymi funkcjami.

 

Wyświetlacz OLED do szybkiego potwierdzania informacji o utworze

Wbudowany wyświetlacz OLED pomaga również skupić się na odtwarzaniu. Możesz mieć oko na zakres tempa i tonację podczas Step Pitching, a po podłączeniu PLX-CRSS12 przez USB do komputera PC/Mac z oprogramowaniem DJ, możesz sprawdzić BPM, tonację i numer decka. Wyświetlacz zapewnia również szybki dostęp do ustawień narzędzi - wszystko to zmniejsza potrzebę przerywania koncentracji i spoglądania na laptopa lub mikser podczas występu.

 

Wysokiej jakości dźwięk podczas odtwarzania płyt analogowych udoskonalony w porównaniu do PLX-1000

Zadbaj, aby Twoja muzyka została usłyszana w sposób, w jaki powinna być słuchana. PLX-CRSS12 został starannie skonstruowany, aby poprawić jakość brzmienia profesjonalnego gramofonu DJ-skiego PLX-1000, który jest wysoko ceniony za dokładną reprodukcję dźwięku.

 

Zasilacz impulsowy

Zasilacz impulsowy eliminuje wibracje zasilacza transformatorowego i wyciek strumienia magnetycznego, a niepożądane szumy są tłumione, co przekłada się na znakomitą jakość dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

 

Odlew cynkowy o wysokiej masie

Podobnie jak w przypadku PLX-1000, górna część obudowy jest wykonana z cynkowego odlewu ciśnieniowego o dużej masie, a dolna z tworzywa o grubości 8 mm, aby zoptymalizować strukturę obudowy i materiały tłumiące wibracje.

 

Pozłacane złącza RCA

Złącza RCA są wykonane z obrobionych maszynowo, pozłacanych części, takich jak te w PLX-1000, a sygnał gramofonowy jest przesyłany bezpośrednio przez stabilne połączenie wtyku, aby uzyskać brzmienie wysokiej jakości podczas odtwarzania płyt analogowych.

 

Solidna i elegancka konstrukcja w czarnym kolorze i matowym wykończeniu

PLX-CRSS12 ma matowe wykończenie i kolorystykę z dominującą czernią oraz specjalne powłoki na ramieniu i innych metalowych częściach, a także starannie wykonane detale, które nadają mu solidny i elegancki wygląd.

 

Kompatybilność z Serato DJ Pro i rekordbox

PLX-CRSS12 jest kompatybilny z Serato DJ Pro i rekordbox. Po podłączeniu tego urządzenia do komputera PC/Mac z zainstalowanym oprogramowaniem dla DJ-ów oraz do miksera obsługującego funkcję DVS odpowiedniego oprogramowania dla DJ-ów, możesz rozpocząć odtwarzanie w trybie Digital Vinyl i korzystać z padów Performance Pads.

 

 


INNE FUNKCJE

Wymienny zacisk MAGVEL CLAMP

Możesz kupić dodatkowe zaciski, jeśli zechcesz zabrać w trasę własny zestaw lub wymienić zgubiony zacisk. Możesz przechowywać zacisk MAGVEL CLAMP w specjalnym miejscu na górze odtwarzacza.

 

Firmware Update Manager

Zostaniesz automatycznie powiadomiony po udostępnieniu aktualizacji firmware'u. Możesz pobrać Firmware Update Manager tutaj.

Pioneer PLX-CRSS12 - Dane techniczne:

 

Najważniejsze cechy:

Akcesoria
 • Talerz
 • Śruby do talerza
 • Śrubokręt
 • Zacisk MAGVEL CLAMP
 • Slipmata
 • Slipsheet
 • Osłona przeciwpyłowa
 • Przeciwwaga
 • Ciężarek typu sub
 • Uchwyt wkładki
 • Ciężarek wkładki
 • Przewód zasilający
 • Przewód audio (z uziemieniem)
 • Kabel USB
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Gwarancja (w niektórych regionach)*
 • Środki ostrożności dotyczące użytkowania
*Tylko w przypadku produktów w Europie. Produkty w Ameryce Północnej i Japonii zawierają informacje dotyczące gwarancji w „Środkach ostrożności dotyczące użytkowania”.

 

Specyfikacja:

Szerokość 453 mm
Wysokość 159 mm
Głębokość 353 mm
Ciężar 12,2 kg

 

Gramofon:

Metoda napędu Napęd bezpośredni typu serwo
Gramofon Aluminium, odlewane średnica: 332 mm
Silnik 3-fazowy silnik bezszczotkowy DC
Układ hamowania Hamulec elektryczny
Prędkość obrotowa 33⅓ rpm, 45 rpm
Zakres regulacji obrotu ±8, ±16, ±50 %

Drżenie i kołysanie

0,15% lub mniej WRMS (JIS WTD)
Stosunek sygnału do szumu 65 dB (DIN-B)
Początkowy moment obrotowy Wysoki: 0,45 N·m (4,5 kgf·cm) lub więcej
Średni: 0,32 N·m (3,2 kgf·cm)
Niski: 0,2 N·m (2,0 kgf·cm)
Czas rozpoczęcia 0,3 sek (przy 33⅓ obr./min)
Czas hamowania Maks: 3,5 sekundy
Średni: 1,0 sekundy
Min: 0,5 sekundy lub mniej

 

Ramię:

Typ ramienia
 • Uniwersalne ramię gramofony typu w kształcie S
 • Struktura nośna typu przystosowanego do gimbala
 • Typ równowagi statycznej
Przewieszenie 15 mm
Długość rzeczywista 230 mm
Błąd śledzenia W ciągu 3°
Zakres regulacji wysokości 6 mm
Zakres zmiennej docisku igły 0-4 g (1 skala 0,1 g)
Prawidłowy ciężar wkładu 2,5-12 g (z materiałami montażowymi)

 

Złącza:

USB 1 port USB C
Wyjścia 1 PHONO(RCA)

 

* Specyfikacje i konstrukcja produktu mogą ulec zmianie bez zawiadomienia.

Pioneer PLX-CRSS12, EAN: 4573201242617