Opinie o Nas

MPC Specjalistyczne centrum

 

 

Wprowadzenie

 

Ewolucja współczesnej muzyki jest nierozerwalnie związana z legendarną serią Akai Professional MPC – w pełni funkcjonalnego, potężnego urządzenia do produkcji muzyki i występów na żywo, które pociągnęło za sobą powstanie wielu nowych i rozwój niezliczonych istniejących gatunków muzycznych. Dzięki często kopiowanej, ale niedoścignionej konstrukcji, Music Production Centre (centrum produkcji muzycznej) zapewnia swoim użytkownikom bezkonkurencyjny sposób pracy i namacalny interfejs z perspektywicznymi, pożądanymi funkcjami, ustanawiającymi nowy standard w branży. Nie zadowalaj się imitacjami, przejmij kontrolę nad swoją twórczością przy pomocy MPC.

 

 

Nowości w MPC

 

MPC powraca - uzbrojone w stworzone na nowo funkcje, ale zachowujące podstawy etosu organizacji pracy, które zdefiniowały jego kultową reputację. Co nowego w MPC? Funkcja działania autonomicznego, nagrywanie ścieżek audio, odtwarzanie klipów, time-stretching i pitch-shifting w czasie rzeczywistym, MPC 2.0 Software i o wiele więcej. To nie jest tylko kolejna generacja MPC. To punkt zwrotny w możliwościach samowystarczalnego tworzenia.

 

 

Autonomiczne centrum

 

MPC nie tylko uzupełnia Twój sposób pracy, lecz także go poprawia. MPC X i MPC Live spaja wygodę obsługi ekranu dotykowego, pełną funkcjonalność i możliwość niezależnego działania z kultowym układem szesnastu dynamicznych, czułych na docisk padów RGB Akai Professional. Rezultat? Wciągające, samowystarczalne, rozwiązanie do produkcji i występów, starannie zaprojektowane dla niespotykanej dotąd ekspresji twórczej bez ograniczeń.

 

 

Sterowanie przy pomocy wielodotykowego ekranu o wysokiej rozdzielczości

 

Odkryj MPC i doświadcz nieograniczonej, namacalnej kontroli pod opuszkami palców. Jego wielodotykowy, kolorowy ekran pojemnościowy i adaptacyjny interfejs użytkownika dostosowuje się płynnie do funkcji menu MPC w bardzo wyraźnej wysokiej rozdzielczości. Chwytanie, zbliżane i edycja obrazów fal („waveformów”), rysownie zdarzeń MIDI, programowanie sekwencera krokowego, przeglądanie i ładowanie próbek, dodawanie efektów, precyzyjna regulacja miksu i o wiele więcej – to wszystko przy intuicyjnej obsłudze znanej ze smartfonów i tabletów.

 

 

Sterowanie zdefiniowane na nowo

 

Bez względu na to, czy wolisz pracować na jednym urządzeniu, czy marzysz o naprawdę wyzwolonej produkcji, MPC X i MPC Live bez trudu przekształca się z ogromnego, autonomicznego centrum do produkcji muzyki w bardzo wydajny kontroler MIDI. W trybie autonomicznym MPC napędzane jest natywnie przez MPC 2.0 Software, które jest wypełnione możliwościami w zakresie produkcji i gry na żywo. Podłącz MPC X lub MPC Live do komputera Mac lub PC, załaduj oprogramowanie MPC jako wtyczkę w wybranym programie DAW lub jako autonomiczną aplikację i zaprzęgnij niezaprzeczalną moc i możliwości kreatywne instrumentów i efektów VST. Niezależnie od Twoich preferencji, MPC redefiniuje oczekiwania dotyczące kontroli i z łatwością spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania.

 

 

Pamięć i łączność

 

Standardowo MPC X i MPC Live dostarczane są z wewnętrzną kartą Micro SD o pojemności 16GB. Chciałbyś wykorzystać swoje próbki bez przywiązywania się do komputera? Oba modele wyposażone są w złącze dysku SATA 2,5", zapewniające dodatkową pamięć masową w postaci dysku SSD lub HDD. Dodatkowo dostęp do brzmień można uzyskać i dodawać je do biblioteki przy użyciu wbudowanego czytnika kart SD lub pendrive'a.

 

 

Bezgraniczne brzmienia i inspiracja

 

MPC zasłużył sobie na swoją reputację dzięki bezkompromisowym, świetnym brzmieniom uzyskiwanym przy użyciu wyłącznie urządzenia. MPC X i MPC Live nie są tu żadnym wyjątkiem. Mają zainstalowane 10 GB światowej klasy brzmień. The Vault 2.0 zawiera próbki i zestawy od wiodących firm projektujących brzmienia, w tym Capsun Audio, MVP Loops, TOOLROOM, CR2 Records, Loopmasters oraz nasze starannie przygotowane brzmienia.

 


 

 

 

Wprowadzenie

 

Współczesny klasyk MPC Live przejmuje wciągającą organizację pracy oraz przełomowe rozwiązania dotyczące obsługi wprowadzone przez MPC Touch i dodaje do tego funkcję autonomicznego działania na baterii. MPC Live jest napędzane przez zmodernizowane funkcje produkcyjne i wykonawcze działającego natywnie MPC 2.0 Software, dzięki czemu zapewnia niezrównane możliwości mobilnej produkcji i całkowitą kontrolę w studiu oraz na scenie.

 

Sterowanie w wysokiej rozdzielczości

 

Na samym środku MPC Live znajduje się jasny, kolorowy, wielodotykowy ekran pojemnościowy. Edycja zdarzeń MIDI, dodawanie efektów, obsługa sekwencera, aranżowanie, sampling i inne czynności jeszcze nigdy nie były tak intuicyjne.

 

Mobilne. Mocne

 

Niezrównana uniwersalność MPC Live pokonuje linię podziału pomiędzy produkcją i wykonawstwem. MPC Live łączy kompaktowy format, w pełni funkcjonalną możliwość tworzenia i wbudowany akumulator litowo-jonowy. Prezentuje ulepszony sposób pracy, który natychmiast pobudza kreatywność i rewolucjonizuje filozofię tworzenia w każdym miejscu.

 

 

Filary MPC

 

W MPC Live dostępne są istotne, pożądane funkcje MPC, chirurgicznie wpasowane z myślą tylko o jednym celu – łatwości obsługi i usprawnieniu pracy. 4 dotykowe gałki i duże główne pokrętło bezproblemowo mapują się do najważniejszych parametrów. 16 dynamicznych czułych na docisk padów RGB o bezkompromisowej reakcji zapewnia pełen zakres ekspresji. Filary MPC Live takie jak Note Repeat, Full Level, 16 Levels oraz osobne przyciski transportu uzupełniają arsenał możliwości sterowania, zapewniając najważniejsze funkcje do produkcji i występów na żywo.

 

 

Łączność zabezpieczona

 

Niezależnie od tego, czy poszukujesz niezawodnego urządzenia do grania na żywo, czy mocnego narzędzia do produkcji muzyki, MPC Live bezproblemowo integruje się z istniejącymi konfiguracjami dzięki dużej liczbie wejść i wyjść, umieszczonych w wygodnym miejscu. 6 wyjść symetrycznych do monitorów, rejestratorów lub mikserów itp. Wejścia RCA ze specjalnym uziemieniem umożliwiają podłączenie gramofonu w celu uzyskania nieograniczonego potencjału w zakresie samplingu, zaś dwa symetryczne wejścia 1/4" służą do podłączania sygnału z miksera, syntezatora, automatu perkusyjnego i in. Monitoruj miksy po cichu dzięki wyjściu słuchawkowemu w MPC Live i przejmij dowodzenie nad wszystkimi urządzeniami MIDI przy pomocy interfejsu z jednym wejściem i jednym wyjściem MIDI w MPC Live. MPC Live nie tylko integruje się z Twoją konfiguracją sprzętową, ale wręcz tworzy jej serce.

 

 

 

Najważniejsze cechy MPC Live

 

 • Autonomiczne MPC - nie wymaga komputera - z działającym natywnie oprogramowaniem MPC 2.0 Software
 • 7-calowy, kolorowy, wielodotykowy wyświetlacz
 • Działa także jako kontroler dla MPC Software 2.0, zgodny z Mac i PC
 • Wewnętrzna, ładowana bateria litowo-jonowa
 • Wejścia do wyboru: gramofonowe (RCA) z uziemieniem i symetryczne - jack-stereo 1/4"
 • 6 konfigurowalnych wyjść symetrycznych jack 1/4”
 • Wyjście słuchawkowe 1/8"
 • 2 pary pełnowymiarowych wejść i wyjść MIDI
 • Pamięć wewnętrzna 16GB (zawiera ponad 10 GB wysokiej klasy brzmień od wiodących projektantów brzmień, w tym CR2, TOOLROOM, Loopmasters, Capsun Pro Audio i in.)
 • Złącze dla dysku SATA 2,5” (SSD lub HDD)
 • 2 gniazda USB-A 3.0 do podłączania pendrive'ów lub kontrolerów MIDI
 • Gniazdo karty SD do ładowania próbek i projektów

 

Parametry techniczne

 

Pady

16 dynamicznych padów czułych na siłę docisku; kolorowe podświetlenie RGB

8 banków dostępnych przy pomocy przycisków Pad Bank

Pokrętła

4 dotykowe pokrętła Q-Link

4 kolumny pokręteł Q-Link dostępne przy pomocy przycisku Q-Link

1 duże pokrętło do nawigacji po ekranie z zaznaczaniem/dokonywaniem wyboru przez wciśnięcie

Przyciski

22 specjalne przyciski funkcyjne; podświetlenie czerwone, pomarańczowe lub zielone

Wyświetlacz

6,9” / 176 mm (przekątna)

5,9” x 3,7” / 150 x 93 mm (szerokość x wysokość)

Kolorowy wyświetlacz LED z interfejsem dotykowym

Maksymalna rozdzielczość nagrywania

Tryb autonomiczny | 24 bity, 44,1 kHz

Tryb kontrolera | 24 bity, 96 kHz

Procesor

Procesor | 1,8 GHz czterordzeniowy ARM. Cortex. A17

RAM | 2 GB

Pamięć | 16 GB (pamięć dla użytkownika, 10 GB zainstalowanego oprogramowania). 4 GB (system operacyjny MPC)

Złącza

2 wejścia TRS 1/4” (6,35 mm) (1 para stereo)

6 wyjść TRS 1/4” (6,35 mm) (3 pary stereo)

1 wyjście słuchawkowe - jack stereo 1/8" (3,5 mm)

2 wejścia RCA (1 para stereo)

2 wejścia MIDI 5-pin

2 wyjścia MIDI 5-pin

2 Porty USB typu A

1 Port USB typu B

1 gniazdo na kartę pamięci SD

1 wejście zasilacza

Parametry Bluetooth

Bluetooth 4.0

Zasilanie

przez zasilacz: 6 VDC, 3 A, wtyczka z plusem w środku

Wymiary

(szerokość x głębokość x wysokość)

16,7” x 8,8” x 2,7”

424 x 224 x 69 mm

Waga

5,9 lbs.

2,7 kg

 

Media

 

 


 

 

Wprowadzenie

 

Szczytowe osiągnięcie dziedzictwa MPC i najwyższy poziom funkcjonalności skupionej wokół produkcji. MPC X wykorzystało doświadczenia zdobyte przy każdym poprzedzającym go MPC w celu stworzenia głównego elementu studia, który w pełni zasługuje na miano Music Production Centre (centrum produkcji muzycznej) przyszłości. Niezależnie od stylu, MPC X zawiera istotne, pożądane narzędzia do zastosowań obejmujących różne gatunki, napędzane przez niespotykane dotąd możliwości twórcze działającego natywnie MPC 2.0 Software. Rezultat? Bezkonkurencyjna, autonomiczna organizacja pracy i najlepsze rozwiązanie dla niezrównanej ekspresji twórczej.

 

Jasny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości

 

Na środku MPC X znajduje się kolorowy, bardzo wyraźny wyświetlacz wielodotykowy o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,1”, z możliwością wygodnego umieszczenia go w ośmiu blokowanych pozycjach. Dzięki największemu ekranowi, w jaki dotąd został wyposażony MPC, możesz zanurzyć się w świecie swoich sterowanych gestami produkcji.

 

 

Ewolucja sterowania

 

Arsenał regulatorów sprzętowych MPC X, precyzyjnie stworzonych z myślą o wzmocnieniu transu tworzenia, redefiniuje standard dla głównego elementu studia. 16 dynamicznych, podświetlanych padów RGB, czułych na siłę docisku, zapewnia kultową reakcję MPC, wiernie oddając każdy najmniejszy niuans Twojej gry. 16 dotykowych pokręteł Q-Link z wyświetlaczami OLED bezproblemowo mapuje się do kluczowych parametrów z opcją dostosowywania mapowania do indywidualnych preferencji użytkownika. 66 przycisków zapewnia bezpośredni, sprzętowy dostęp do wszystkich aspektów interfejsu użytkownika, dostosowując się do wszelkich preferencji w zakresie organizacji pracy.

 

 

Główny element studia

 

Dzięki zestawowi wejść i wyjść o studyjnej jakości MPC X tworzy serce Twojej kreatywności i zapewnia harmonijną integrację z zastanymi konfiguracjami. 8 wyjść symetrycznych umożliwia podłączenie praktycznie każdego zewnętrznego sprzętu studyjnego w celu osiągnięcia bezkompromisowego routingu sygnału i możliwości monitorowania. Poza tym kombinacja wejść XLR, wysokoimpedancyjnych jack 1/4", symetrycznych jack 1/4" i gramofonowych RCA oraz możliwość włączenia zasilania Phantom (+48 V), bezpośredniego sprzętowego monitoringu, interaktywnego monitorowania VU, dwa wyjścia słuchawkowe 1/4" i 1/8" oraz nagrywanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości zapewnia szybkie włączenie MPC X do Twojej konfiguracji i niespotykane do tej pory doświadczenie produkcji.

 

 

Sterowanie zewnętrznymi urządzeniami

 

 

Dzięki MPC X wykorzystanie mocy Twoich systemów modułowych, modułów brzmieniowych, automatów perkusyjnych i syntezatorów nie mogłoby być łatwiejsze. Połączenie ogromu wysokiej klasy źródeł sterowania, wbudowanego interfejsu MIDI z 2 wejściami i 4 wyjściami oraz konfigurowalnych wyjść CV umożliwia przejęcie kontroli nad zewnętrznymi urządzeniami z wykorzystaniem niezrównanych możliwości sekwencjonowania MPC X. Ponadto, 2 wejścia USB 2.0 zapewniają kolejne możliwości dostosowywania i ulepszania organizacji pracy, umożliwiając podłączenie klawiatur zewnętrznych, myszy i różnych urządzeń USB MIDI.

 

 

Najważniejsze cechy MPC X

 

 • Autonomiczne MPC - nie wymaga komputera - z działającym natywnie oprogramowaniem MPC 2.0 Software
 • Kolorowy, wielodotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1”
 • Działa także jako kontroler dla MPC Software 2.0, zgodny z Mac i PC
 • 16 dotykowych pokręteł Q-Link z wyświetlaczami OLED
 • 66 przycisków do bezpośredniego, sprzętowego dostępu do wszystkich ustawień MPC Software 2.0
 • 4 wejścia do wyboru: 2 gniazda combo XLR / 1/4" z możliwością włączenia zasilania Phantom, 2 wejścia instrumentalne 1/4", wejście gramofonowe RCA z uziemieniem
 • 8 wyjść: symetryczne, jack 1/4"
 • Dwa wyjścia słuchawkowe 1/4" i 1/8”
 • 4 pełnowymiarowe wejścia MIDI, 2 pełnowymiarowe wyjścia MIDI
 • 8 konfigurowalnych wyjść CV/Gate, umożliwiających analogowe sterowanie urządzeniami modułowymi takimi jak klasyczne syntezatory
 • Pamięć wewnętrzna 16GB (zawiera ponad 10 GB wysokiej klasy brzmień od wiodących projektantów brzmień, w tym CR2, TOOLROOM, Loopmasters, Capsun Pro Audio i in.)
 • Złącze dla dysku SATA 2,5” (SSD lub HDD)
 • 2 gniazda USB-A 3.0 do podłączania pendrive'ów lub kontrolerów MIDI
 • Gniazdo karty SD do ładowania próbek i projektów

 

Parametry techniczne

 

Pady

16 dynamicznych padów czułych na siłę docisku; kolorowe podświetlenie RGB

8 banków dostępnych przy pomocy przycisków Pad Bank

Pokrętła

16 dotykowych pokręteł Q-Link do regulacji parametrów

1 duże pokrętło do nawigacji po ekranie z zaznaczaniem/dokonywaniem wyboru przez wciśnięcie

7 pokręteł obracanych w zakresie 270° do regulacji poziomu wzmocnienia, miksu i poziomu

Przyciski

63 przyciski funkcyjne

Wyświetlacz

10,1” / 257 mm (przekątna)

8,5” x 5,5” / 216 x 139 mm (szerokość x wysokość)

Kolorowy wyświetlacz LED z interfejsem dotykowym

Maksymalna rozdzielczość nagrywania

Tryb autonomiczny | 24 bity, 44,1 kHz

Tryb kontrolera | 24 bity, 96 kHz.

Procesor

Procesor | 1,8 GHz czterordzeniowy ARM. Cortex. A17

RAM | 2 GB

Pamięć | 16 GB (pamięć dla użytkownika, 10 GB zainstalowanego oprogramowania). 4 GB (system operacyjny MPC)

Złącza

2 wejścia combo XLR+ TRS 1/4” (6,35 mm) - wejścia 1/2

2 wejścia TRS 1/4” (6,35 mm) - wejścia 3/4: 1 para stereo

2 wejścia instrumentalne TS 1/4” (6,35 mm) - Inst 1/2

2 wejścia RCA - wejścia 3/4: 1 para stereo, poziom sygnału gramofonowy lub liniowy

2 wejścia TS 1/4” (6,35 mm) dla nożnych przełączników (FS 1/2)

2 wejścia MIDI 5-pin

8 wyjść TRS 1/4” (6,35 mm) (Main L/R, Wyjścia 3/4–7/8: 4 pary stereo)

4 wyjścia MIDI 5-pin

8 wyjść CV/Gate - jack 1/8” (3,5 mm)

1 wyjście słuchawkowe - jack stereo 1/4" (6,35 mm)

1 wyjście słuchawkowe - jack stereo 1/8" (3,5 mm)

2 Porty USB typu A

1 Port USB typu B

1 gniazdo na kartę pamięci SD

1 wejście zasilacza

Parametry Bluetooth

Bluetooth 4.0

Zasilanie

Zasilanie przez zasilacz 19 V, 3,42 A, wtyczka z plusem w środku (w zestawie)

Wymiary

(szerokość x głębokość x wysokość)

19,9” x 16,7” x 3,4” / 50,5 x 42,4 x 8,7 cm (wyświetlacz złożony na płasko)

19,9” x 15,3” x 8,4” / 50,5 x 38,8 x 21,4 cm (wyświetlacz ustawiony pionowo)

Waga

12,57 funta

5.66 kg

 

 

Media

 

 


 

 

Wprowadzenie

 

Przedefiniowanie twórczej perspektywy i napędzanie MPC X i MPC Live w trybach: autonomicznymi i kontrolera to właśnie stworzone na nowo oprogramowanie MPC 2.0 Software firmy Akai Professional; nowatorski pakiet produkcyjny, łączący możliwość 128-ścieżkowego sekwencjonowania, time-stretching w czasie rzeczywistym, funkcję wyzwalania klipów, zaawansowane możliwości edycji MIDI, obsługę VST w trybie kontrolera, działanie jako autonomiczna aplikacja na komputerach Mac i PC, zaawansowane funkcje samplowania oraz edycji/nagrywania audio, bezproblemową integrację z DAW, przeprojektowany interfejs graficzny i o wiele więcej. Jeśli chcesz się uwolnić od produkcji muzyki na komputerze lub szukasz idealnego kontrolera do twórczych poszukiwań bazujących na DAW, MPC 2.0 Software daje największy poziom twórczej wszechstronności.

 

 

Programy Clip

 

Podrasuj swój flow i rozpal kreatywność przy pomocy programów Clip w MPC 2.0 Software. Funkcja wyzwalania klipów w MPC 2.0 Software, uzbrojona w zaawansowany, działający w czasie rzeczywistym algorytm time-stretchingu / pitch shiftingu, tryby wyzwalania Toggle/One Shot, konfiguracje kolorów padów RGB według typów pętli, automatyczne wykrywanie tempa w BPM i automatyczna blokada tempa zapewnia bardzo inspirującą platformę do produkcji i wyzwolone wykonywanie muzyki.

 

Moc ścieżek audio

 

Nagrywaj, edytuj i miksuj maksymalnie 8 ścieżek w jakości studyjnej, w trybie autonomicznym (MPC X i MPC Live) lub powiększ limit do bezmiaru 128 ścieżek w trybie kontrolera. MPC 2.0 wyposażone jest istotne funkcje związane z nagrywaniem, w tym rejestracja wielościeżkowa, wybór opcji monitorowania (Off, On i Auto), monitorowanie przez efekty oraz opcję Punch In/Out dla nagrywania, dzięki czemu daje producentom, muzykom i wykonawcom podstawowe możliwości nagrywania dźwięku i wygodę w pełni funkcjonalnego, samodzielnego działania.

 

 

Edycja audio

 

Teraz w MPC, dzięki całkowicie nowemu zestawowi podstawowych narzędzi edycji audio, nowatorskie możliwości edycji audio łączą się z intuicyjnym, bazującym na gestach sterowaniem. Korzystając z narzędzi Pointer, Eraser, Audition, Marquee i Scissors można szybko edytować audio przy pomocy dotyku, tak jak w smartfonach i tabletach. Przejmij całkowitą kontrolę nad audio dzięki szerokiemu wyborowi różnych opcji przetwarzania w MPC 2.0 Software – w tym Fade In, Fade Out, Reverse, Mute, Pitch Adjust i BPM Adjust – i idealne dopasuj audio do najbardziej rygorystycznych wymagań.

 

 

Przeprojektowany interfejs graficzny

 

Zaprojektowany od nowa interfejs graficzny MPC 2.0 wprowadza wiele usprawnień w tak lubianym sposobie pracy na MPC. Zawiera nowy układ miksera i wyposażony jest teraz w skalowalne suwaki, adaptacyjny tor sygnałowy, osobne okno edycji ścieżek audio, skalowalny widok fali dźwiękowej (waveform) i wiele innych funkcji. MPC 2.0 Software stanowi najlepszą platformę o nieograniczonej twórczej wszechstronności, wraz z niezbędnymi narzędziami, zapewniającymi niespotykaną dotąd, chirurgicznie precyzyjną kontrolę.

 

 

Najważniejsze cechy MPC 2.0 Software

 

CECHY OGÓLNE

 • Pakiet do produkcji muzyki, działający natywnie na MPC X i MPC Live w trybie autonomicznym (standalone)
 • Zgodny z komputerami Mac i PC – działa samodzielnie, jako program DAW lub jako wtyczka VST, AAX lub AU w innym programie DAW; dostępny z MPC X, MPC Live, MPC Touch i MPC Studio Black

TWORZENIE

 

 • Możliwość sekwencjonowania maksymalnie 128 ścieżek, maksymalnie 8 banków padów
 • 6 typów programów MPC:
  - MPC Drum Program - najpotężniejszy sampler perkusyjny MPC
  - Clip Program - zorganizowane odtwarzanie klipów w MPC, wyzwalanie pętli
  - CV Program (tylko MPC X) - sterowanie zewnętrznym sprzętem analogowym
  - Keygroup Program - sampler intrumentalny MPC
  - VST/AU Plugin - sterowanie każdą wtyczką VST lub AU (tylko w trybie kontrolera)
  - MIDI Program - sekwencjonowanie zewnętrznych urządzeń MIDI
 • Nagrywanie, edycja i miksowanie maksymalnie 8 ścieżek w trybie autonomicznym i 128 ścieżek w trybie kontrolera
 • Time-stretching i pitch-shifting w czasie rzeczywistym - zmiana tempa i wysokości dźwięku (warping) klipów, próbek i regionów audio
 • Obsługa Audio/MIDI metodą przeciągnij i upuść - płynna integracja ze standardowymi programami DAW
 • Wbudowany potężny instrument AIR Hybrid 3

 

EDYCJA

 • Pełen zestaw narzędzi do edycji audio - Pointer, Eraser, Audition, Marquee, Scissors, Fade In, Fade Out, Reverse, Mute, Pitch Adjust i BPM Adjust
 • Wiodąca w branży funkcja edycji sampli w MPC - przycinanie, szatkowanie i przetwarzanie próbek
 • Obsługa instrumentów i efektów VST/AU - natychmiastowe mapowanie i regulacja wtyczek VST w czasie rzeczywistym w trybie kontrolera

 

MIKS

 • Automatyka Global / Track - możliwość automatyzacji każdego efektu, instrumentu lub parametru miksera
 • Przeprojektowany układ miksera - skalowalne suwaki, adaptacyjny tor sygnałowy, specjalne okno edycji ścieżek audio, skalowalny widok fali dźwiękowej (waveform) i in.
 • Zaawansowane możliwości routingu sygnału - m.in. submiksy, powroty efektów, obsługa wtyczek z wieloma wyjściami (maksymalnie 16 wyjść stereo)

 

GRA

 • Nowy tryb Clip Program, wspierany przez algorytm warpingu działający w czasie rzeczywistym
 • Ulepszone działanie Q-Link do precyzyjnego sterowania mapowanymi funkcjami MPC
 • Sterowanie XYFX do dodawania efektów i regulacji dynamiki w czasie rzeczywistym
 • Looper z możliwością podłączenia dowolnego instrumentu w celu tworzenia pętli
 • Wybierane wyjścia sprzętowe do bezproblemowego przystosowania się do wielu możliwych zastosowań

 

OBSŁUGA

 • Obsługa plików WAV, MP3, AIFF, REX i SND
 • Obsługa próbek i sekwencji z każdego MPC, jaki tylko powstał
 • Pełna obsługa 64-bitów we wszystkich wersjach: autonomicznej, VST, AAX i AU.

 

ROZBUDOWA

 • Przeglądarka MPC Expansion daje szybki dostęp do zainstalowanych rozszerzeń (Expansion pack)
 • W zestawie ponad 17 GB wysokiej jakości brzmień
  - Współczesne zestawy perkusyjne, obejmujące m.in. takie gatunki, jak Trap, Future House, EDM, Techno.
  - „Essential Instruments” - kompletny wybór wbudowanych programów Keygroup
 • Zgodność z rosnącym rynkiem rozszerzeń Akai MPC
 • Obsługa pakietów rozszerzeń tworzonych przez użytkownika (przy użyciu MPC Expansion Builder)

 

Wymagania systemowe MPC 2.0 Software

 • Mac: Procesor Dual-Core, minimum 2,5 GHz; 4GB RAM (zalecane 8GB)
 • Windows: Procesor Dual-Core, minimum 2,5 GHz; 4GB RAM (zalecane 8GB)

 

Wymagania systemowe dodatkowego oprogramowania/brzmień MPC, Lista dodatków

 

Próbki

Pełna lista do pobrania z MPC 2.0 Software

 

Rozszerzenia

Zestawy - programy

Próbki

Instrumenty

Sekwencje

Patterny

Projekty

Wielkość w GB po rozpakowaniu

The Vault 2.0

491

7790

 

312

 

13

5011

Deep House

45

747

 

25

 

 

938

Tech House

45

700

 

25

100

 

580

Techno

47

1217

 

25

 

 

1008

DnB

41

641

 

24

 

 

799

EDM & Future House

111

1637

71

 

271

9

3051

Essential Instruments 2.0

 

371

89

 

 

 

3700

MPC Clip Launch Exp

24

1855

 

 

 

 

2400

 

Razem

804

14958

160

411

371

22

17487

 

Zawartość dysku SSD MPC Live

 

Rozszerzenia

Zestawy - programy

Próbki

Instrumenty

Sekwencje

Patterny

Projekty

Wielkość w GB po rozpakowaniu

The Vault 2.0

491

7790

 

312

 

13

5011

Essential Instruments 2.0

 

371

89

 

 

 

3700

MPC Clip Launch Exp

24

1855

 

 

 

 

2400

 

Razem

515

8497

89

312

 

13

9180

 

Wtyczki

 

MPC LIVE:

 

Instrumenty Air dla MPC Touch Live

 • HYBRID 3.
 • LOOM.
 • VACUUM PRO.
 • VELVET.
 • XPAND.2.
 • MiniGrand.
 • DB33.
 • theRiser.
 • AIR FX COLLECTION STANDARD

 

Instrumenty Sonivox dla MPC Touch Live

 • Big Bang Cinematic
 • Session Drums

 

Całkowita wielkość po instalacji - 25GB

 

MPC X:

 

Instrumenty Air dla MPC X

 • HYBRID 3.
 • LOOM.
 • VACUUM PRO.
 • VELVET.
 • XPAND.2.
 • MiniGrand.
 • DB33.
 • theRiser.
 • AIR CREATIVE FX COLLECTION PLUS

 

Instrumenty Sonivox dla MPC Touch X

 • Big Bang Cinematic
 • Big Bang Universal
 • Session Drums
 • Silk Road
 • ATSIA Percussion
 • Orchestral Companion Strings

 

Całkowita wielkość po instalacji - 35GB